Chcesz pracować w sprzedaży?
Daj się zrekrutować!

Dodaj CV

Zalety pracy w sprzedaży

Sprzedaż to fascynująca i dynamiczna branża. Kiedy już wsiąkniesz w ten fach, nie będziesz chciał go zmienić. Co wpływa na atrakcyjność tej pracy?

Wysokie wynagrodzenie (prowizje)

Jedną z największych zalet pracy w handlu jest wynagrodzenie. Wiele osób decyduje się na pracę w tej branży właśnie z tego powodu. Najczęściej spotykaną formą wynagrodzenia jest podstawa + prowizja. Podstawa często jest kwotą minimalną, jednak dobrzy sprzedawcy mogą liczyć na spore zarobki już z poziomu podstawy. To co decyduje o atrakcyjności wynagrodzenie to prowizja od sprzedaży. W wielu firmach jest ona nielimitowana. Oznacza to, że im więcej sprzedaż, tym więcej zarobisz. Zarobki najlepszych w swoim fachu są kwotami 5-cyfrowymi!

Znajomość produktu, który sprzedajesz

Dobry handlowiec wie co sprzedaje – zna specyfikację produktu, jego wady i zalety. Ma wiedzę na temat branży, wie jakie są najnowsze trendy i tendencje. Niewątpliwym atutem będzie techniczne wykształcenie związane ze sprzedawanym produktem. Klient chce mieć pewność, że kupowany produkt jest najlepszą możliwą opcją na rynku – żąda więc twardych danych, których sprzedawca nie da rady mu dać bez wiedzy merytorycznej.

Pewność zatrudnienia

Dobry sprzedawca to podstawa działalności firmy, dlatego wiele przedsiębiorstw ciągle powiększa swoje działy sprzedaży. Co za tym idzie, będąc handlowcem nie musisz się martwić o przyszłość. Praca dla Ciebie zawsze się znajdzie! Jeśli nie wierzysz, to wejść na najpopularniejszy portal z ofertami pracy w Polsce – ofert pracy z obszaru handlu jest aż 13 tysięcy! Szczególnie poszukiwani są sprzedawcy wyspecjalizowani w konkretnej branży – np. w IT lub ochronie zdrowia. Dodatkowo pracując jako sprzedawca masz świadomość, że jak długo z sukcesami sprzedajesz oferowane produkty, tak długo napędzasz rozwój firmy. Co za tym idzie, Twoja posada jest niezagrożona.

Brak rutyny

Siedzenie przy biurku i wykonywanie papierkowej roboty to zdecydowanie nie jest chleb powszedni sprzedawcy. Praca ta wymaga ciągłego bycia w ruchu. Często większość dnia spędza się w trasie. W ciągu tygodnia można odwiedzić wiele miejsc i poznać ogromną ilość nowych ludzi. Każdy klient jest inny – ma inne potrzeby, oczekiwania. Do każdego z nich należy podjeść indywidualnie. Nie ma więc miejsca na rutynę – w takiej pracy nie sposób się nudzić!